Vonkajšie tienenie 

okien na mieru

Komfort, ktorý budete chcieť aj vy

Sú elegantné, dobre vyzerajú, poskytujú súkromie a pomáhajú pri úspore energií alebo pri pasívnom chladení. Hovoríme o rôznych typoch vonkajšieho tienenia, ktoré ponúka spoločnosť LOMAX – o vonkajších roletách, screenových roletách a vonkajších žalúziách. Každá z možností prináša trochu iné vlastnosti, ale spája ich hlavne to, že sa hodia do každého domu a prinášajú celý rad výhod. Vonkajšie tienenie od spoločnosti LOMAX je to pravé.

Opýtať sa na tieniacu techniku

 

Video file
Pokračovať
Sprievodca výberom tieniacej techniky

Jak vybrat venkovní stínění, které ochrání váš domov, a navíc mu bude slušet?

Hlavným účelom tieniacej techniky je nepochybne ochrana domu pred slnečným žiarením. Vďaka tomu má schopnosť v letných mesiacoch udržiavať vo vnútri chladnejšie prostredie a v zime, naopak, slúži ako ďalšia izolačná vrstva, ktorá pomáha udržať teplo. Dom však nechráni len pred slnkom, ale aj pred zvedavými pohľadmi susedov alebo okoloidúcich. 

Vonkajšie tienenie okien je dostupné v niekoľkých variantoch, ktoré sa mierne líšia svojimi vlastnosťami. V nasledujúcich riadkoch vám preto vysvetlíme, ktorý typ má aké špecifikácie, a pokúsime sa vám celú problematiku čo najlepšie objasniť. Výber však môžete nechať aj na nás. Radi vám zabezpečíme tienenie na mieru.

Typy vonkajšieho tienenia

Spoločnosť LOMAX myslí na každého, a preto ponúka 3 typy vonkajšieho tienenia – vonkajšie rolety, screenové roletyvonkajšie žalúzie. Preto by ste si pred výberom jedného z typov mali jasne definovať, čo od tienenia očakávate. Môže to byť napríklad vzhľad, stupeň zatienenia alebo spôsob ovládania a uschovávania roliet či žalúzií v zrolovanom stave. Boxy možno totiž umiestniť nad aj pod omietku, ale každý dom má inú dispozíciu a v mnohých prípadoch skrytá inštalácia nie je možná.

žaluzie

Vonkajšie žalúzie

S tými vnútornými sa absolútne nedajú porovnávať. Prinášajú totiž podobné výhody ako iné typy tieniacej techniky, ale oveľa lepšie zatienia interiér a navyše bez problémov odolávajú nepriaznivým poveternostným podmienkam. Vďaka svojmu vonkajšiemu umiestneniu sa na nich v interiéri neusadzuje prach, čo z nich robí ideálnu voľbu pre alergikov. Majú schopnosť zadržať až 94 % slnečného žiarenia, takže sú najmä v letných mesiacoch skutočne nenahraditeľným pomocníkom. Na rozdiel od roliet si ich však môžete nastaviť do rôznych polôh a sami si tak určiť, koľko svetla prenikne do interiéru.

 • Sú 2-krát účinnejšie ako bežné vnútorné žalúzie.

 • Pri správnom sklone lamiel úplne zabránia pohľadom zvonku, ale nezatemnia miestnosť.

 • Dajú sa ovládať ovládačom aj pomocou aplikácie odkiaľkoľvek.

 • Môžu sa pochváliť päťročnou zárukou.

screen

Screenové rolety

Náš najnovší výrobok, ktorý spája moderné technológie a kvalitné materiály. Je vhodný na zatienenie domu, ako aj terás, zimných záhrad alebo pergol. Spracovanie týchto roliet je však úplne iné, pretože ich netvoria jednotlivé lamely, ale špeciálna látka zo sklenených vlákien, ktorá je obalená PVC alebo polyesterovou tkaninou s PVC povlakom. Ide teda o riešenie, ktoré čiastočne prepúšťa svetlo, ale stále pomáha pri úspore energie či ochrane súkromia.

 • Poskytujú tieň bez straty výhľadu.

 • Majú vysokú odolnosť proti vetru.

 • Regulujú intenzitu svetla a chránia pred priamymi slnečnými lúčmi.

 • Podčiarkujú dizajn celého domu.

roleta

Vonkajšie rolety

Ak si vyberiete vonkajšie rolety, určite neurobíte chybu. Sú odolné, úplne nepriehľadnéchránia pred okolitým hlukom a možno ich namontovať prakticky na akýkoľvek typ budovy. Okrem toho sa vďaka širokej ponuke lamiel a škále ich farieb prispôsobia aj tým najnáročnejším požiadavkám.

 • Sú vyrobené z odolných hliníkových lamiel.
 • Dokonale zatemňujú interiér.
 • Zabraňujú tepelným stratám a regulujú teplotu v dome.
 • Dodávajú sa s 5-ročnou zárukou.

Radi vám poradíme.

Nájdeme najlepší spôsob, ako zatieniť aj váš dom.

Technický návrh ZADARMO

rádce

Vzhľad vonkajšej tieniacej techniky

Či už vaša voľba padne na rolety alebo žalúzie, vždy máte jednu istotu – určite s nimi neurobíte dizajnovú chybu

Vyberať si môžete z 10 základných farieb a z ďalších 2 500 farebných nástrekov lamiel. 

V prípade screenových roliet si potom môžete vybrať zo 7 základných farieb látok, ktoré sme vyvinuli tak, aby čo najlepšie ladili s väčšinou okien a dverí dostupných na trhu. Ak však hľadáte niečo extra, môžete si vybrať aj z ďalších 200 látok, ktoré používame na výrobu screenových roliet. 

Toľko možností jednoducho nikde inde nenájdete.

Možnosti inštalácie

Možnosti inštalácie sú podobné pre všetky varianty vonkajšieho tienenia okien, ale nie úplne rovnaké. Hlavný rozdiel spočíva v zapustení krycích boxov či plechov, ktoré možno umiestniť buď pod, alebo nad omietku. Výber je ale pomerne limitovaný možnosťami vášho domu.

venkovní žaluzie

Vonkajšie žalúzie


V prípade vonkajších žalúzií je princíp podobný, ale neuschovávajú sa do boxu, ale do špeciálneho hliníkového krycieho plechu. Ten je možné tiež inštalovať buď nad, alebo pod omietku, pričom s variantom pod omietkou treba počítať už pri stavebných prácach. Môžete si tiež vybrať, či budú mať vaše žalúzie štandardné alebo zapustené vodiace lišty.

gscreenové rolety

Screenové rolety 

Hoci sú screenové rolety vyrobené zo špeciálnej látky, aj ony sa pohybujú po vodiacich lištách, na konci ktorých sa zrolujú do boxu. V tomto prípade však ponúkame viac variantov uloženia pred omietku. Môžete si teda vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje charakteru vašich okien. Ak však stavbu domu ešte len plánujete a už teraz viete, že budete mať záujem o screenové rolety, ale chcete ich čo najviac skryť, ponúkame aj box, ktorý je čiastočne alebo úplne skrytý pod omietkou.

předokenní rolety

Vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety sa skladajú z hliníkových lamiel, ktoré sa pohybujú po vodiacich lištách a rolujú sa do špeciálneho boxu uloženého nad nimi. Box môže byť buď viditeľný, alebo schovaný pod omietkou. Viditeľný box sa dá namontovať na akýkoľvek typ budovy bez potreby úpravy okien či iných murárskych prác. Ak však chcete schovať box pod omietku, musíte počítať s inštaláciou roliet už pri projektovaní domu.

Možnosti ovládania

V spoločnosti LOMAX vám chceme prinášať domové príslušenstvo, ktoré vám uľahčí každodenný život a zabezpečí čo najväčší komfort. Potom je celkom zrejmé, že komfort ide ruka v ruke s ovládaním tohto príslušenstva. Našu tieniacu techniku preto môžete ovládať niekoľkými spôsobmi. Stačí si vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje:

ikonka klika

Manuálne pomocou kľuky s prevodovkou

ikonka elektropohon

Pomocou elektrického pohonu ovládaného diaľkovým ovládačom

aplikace Somfy

Prostredníctvom aplikácie Somfy

spínací hodiny

Elektronickými spínacími hodinami

naviják

Šnúrovým alebo popruhovým navijakom

Správna starostlivosť o tieniacu techniku

stínění

Ak sa budete dôkladne starať o svoju tieniacu techniku, výrazne prispejete k jej dlhšej životnosti. Počas celého roka je totiž vystavená usadeninám prachu, peľu a ďalším nečistotám. Aspoň dvakrát do roka by ste jej preto mali venovať čas a dopriať jej očistu, ktorá môže predĺžiť jej životnosť až o niekoľko rokov. Ako teda postupovať?

Proč venkovní stínění LOMAX

OCHRANA_IKONA
Ochrana pred tepelnými stratami a prirodzená regulácia teploty v dome
designove_doplnuji_ikona
Dizajnový doplnok každej budovy
vzornik_barev_ikona_0
Široká škála farieb a možností inštalácie
OCHRANA_IKONA
Ochrana súkromia a majetku
POCASI_IKONA
Ochrana okien pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi
HLUK_IKONA
Zatienenie slnečného žiarenia a izolácia vonkajšieho hluku

Ukážky realizácií

swipe

Priebeh realizácie zákazky

NA VÁŠ DOPYT ODPOVIEME DO TROCH DNÍ

Zavoláte/napíšete/pošlete dopyt. Najneskôr do 3 pracovných dní sa vám ozveme.

NA OSOBNOM STRETNUTÍ VÁM PORADÍME S VÝBEROM

Dohodneme si stretnutie buď u vás, alebo v našom showroome. Zistíme, aké máte predstavy, a poradíme vám s výberom.

BEZPLATNE ZAMERIAME A STANOVÍME CENU

Vyberieme vhodné riešenie, zameriame a pripravíme cenovú ponuku. Samozrejme, všetko zadarmo a nezáväzne.

VYROBÍME A DOHODNEME SI TERMÍN MONTÁŽE

Ak budete súhlasiť, návrh odovzdáme do výroby a približne za mesiac bude všetko hotové. Potom si dohodneme termín, kedy prídeme tieniacu techniku nainštalovať.

Máte záujem o rienenie na mieru od společnosti LOMAX?

Vyplňte doytový formulár a do 3 dní se vám ozveme. 

Opýtajte sa na tienenie okien