Vonkajšie žalúzie a inteligentné senzory tvoria populárny tandem

Vonkajšie tienenie je medzi domácimi používateľmi čoraz obľúbenejšie, a to vďaka svojej schopnosti zadržať maximálne množstvo tepelnej energie, ale aj vďaka prvotriednemu dizajnu. Okrem rastúcej popularity vonkajších žalúzií a vonkajších roliet sa zvyšuje aj dopyt po inteligentných senzoroch.

Vonkajšie žalúzie si vyberá 70 % zákazníkov

Stále existuje množstvo domácností a firiem, ktoré trápi neefektívne riešenie tienenia. Vzhľadom na trend maximalizácie úspor energie však postupne prechádzajú na účinné riešenia. Keďže priemerné letné teploty z roka na rok stúpajú, používatelia sa čoraz viac prikláňajú k systémom tieniacej techniky. Na českom trhu dominujú vonkajšie žalúzie s podielom približne 70 % a očakáva sa, že tento trend bude pokračovať aj naďalej. Prečo sú pre väčšinu domácností jasnou voľbou? Okrem toho, že zadržia až 94 % slnečnej energie, sú moderným dizajnovým prvkom, ktorý posúva vzhľad domu o úroveň vyššie.

Inteligentná domácnosť je dnes v kurze

S rastúcou obľubou vonkajšieho tienenia sa postupne menia aj spôsoby ovládania. Manuálne vyťahovanie žalúzií alebo roliet je na ústupe a štandardom sa stáva diaľkové ovládanie, prípadne ovládanie pomocou vypínača na stene. Ruka v ruke s týmito technológiami sa dostávajú do popredia inteligentné senzory prepojené so systémom inteligentnej domácnosti. V skratke fungujú takto:

  • Slnečný senzor reaguje na množstvo a intenzitu slnečných lúčov. Rolety alebo žalúzie tak na základe vášho nastavenia zatiahne, alebo naopak roztiahne a pustí lúče do interiéru.
  • Veterný senzor funguje na podobnom princípe. Ak je intenzita vetra príliš vysoká, senzor vydá pokyn a tieniaca technika sa automaticky vytiahne. Ani pri víchrici sa tak nemusíte obávať poškodenia žalúzií alebo roliet.

Všetko sa dá automatizovať napríklad pomocou inteligentnej jednotky Somfy TaHoma switch, s ktorou jednoducho ovládnete aj ďalšie zariadenia kompatibilné s inteligentnou domácnosťou – vykurovanie, osvetlenie, bezpečnostné systémy alebo garážové brány.

Schéma ovládania inteligentnej domácnosti od Somfy
Pomocou zariadenia od Somfy môžete ovládať veterný senzor, klimatizáciu aj vonkajšie osvetlenie.

Vyberte si zo širokej ponuky lamiel

V spoločnosti LOMAX vám pri výbere žalúzií dáme na výber zo štyroch rôznych typov lamiel – v tvare písmen C, S a Z. Posledný z nich je pritom k dispozícii v dvoch verziách v závislosti od šírky lamely. Našou poslednou novinkou je lamela Z90 PRO, ktorá pôsobí luxusnejším a jemnejším dojmom a má najlepšie technické vlastnosti. Pýši sa totiž:

  • maximálnou účinnosťou tienenia,
  • odolnosťou proti poveternostným vplyvom 
  • a maximálnou účinnosťou medzilamelového tesnenia. 
     

Vďaka širokej škále farieb je možné zladiť všetky varianty žalúzií, vonkajších a screenových roliet s ostatnými prvkami budovy – garážovými bránami alebo vchodovými dverami

Rovnako ako iné časti vonkajšieho plášťa domu predstavuje aj tieniaca technika dlhodobú investíciu. Pri jej obstarávaní vám preto odporúčame obrátiť sa na overených výrobcov a odborníkov, ktorí vám zaručia kvalitný výrobok a servis. Ak si neviete vybrať, pošlite nám nezáväzný dopyt. Radi sa vám budeme venovať.
 

Poslať dopyt na tieniacu techniku 

 

Zdroj fotografií: LOMAX