Tip na jar: Vonkajšie žalúzie a rolety vám pomôžu ušetriť peniaze a navyše ochránia váš dom

Vonkajšie tienenie je nadčasový doplnok, ktorý vhodne dotvorí vzhľad vášho domu a predovšetkým vám ušetrí náklady na energie. Vonkajšie žalúzie alebo rolety v zime znižujú únik tepla a v horúcom lete zabezpečujú v interiéri príjemnú klímu. Tým však ich výhody nekončia. Viac informácií si prečítajte v našom článku.

Vonkajšie okenné rolety a žalúzie vám ušetria peniaze

Platby za energie na vykurovanie alebo chladenie predstavujú jednu z najvýznamnejších položiek v domácom rozpočte. Samozrejme, absolútnym základom energeticky úspornej domácnosti sú kvalitné okná a dostatočne izolujúce vchodové dvere. Ale aj keď je váš dom v tomto smere vybavený špičkovými výrobkami, oplatí sa investovať do moderných vonkajších žalúziívonkajších roliet

Vonkajšie okenné rolety či žalúzie vám totiž z hľadiska nákladov na energie prinesú ďalšie ušetrené percentá, čo nie je zanedbateľná suma peňazí, najmä vo väčšom dome alebo byte. V zime minimalizujú únik drahocenného tepla, v lete zabránia nepríjemnému ohrievaniu interiéru, takže nemusíte tak často zapínať klimatizáciu. A keďže ceny energií rastú, úspory vďaka vonkajšiemu tieneniu nie sú zanedbateľné.

Rodinný dom so stiahnutými vonkajšími roletami
Vonkajšie rolety ochránia váš dom aj vašu peňaženku.

Bezpečnejší domov vďaka vonkajším roletám

Vonkajšie tienenie chráni vašu peňaženku, ale aj váš dom a majetok. Zatiaľ čo staré žalúzie namontované na okná nemali absolútne žiadny vplyv na ochranu vášho domu pred zlodejmi, pri ich nových vonkajších verziách, a najmä pri vonkajších roletách, je to presne naopak. Dobre navrhnutá a starostlivo vyrobená moderná tieniaca technika je totiž veľmi účinnou prekážkou pre zlodejov a výrazne zvyšuje vašu bezpečnosť.

 • Samotná prítomnosť vonkajšej tieniacej techniky na budovách väčšinou odradí zlodejov už pri výbere objektu, ktorý chcú vykradnúť.
 • Kvalitné materiály a starostlivá montáž sú zárukou toho, že sa nepozvaní hostia do domu vôbec nedostanú.
 • Programovateľný pohon zabezpečuje, že sa rolety alebo žalúzie pravidelne automaticky vyťahujú a sťahujú v čase, keď nie ste doma, a neprezradia tak, že je dom prázdny.
 • Možnosť skombinovať tieniacu techniku s elektronickým zabezpečovacím zariadením ešte viac zvyšuje bezpečnosť vášho domu.
Ovládanie vonkajších žalúzií alebo roliet
 Ovládanie vonkajších žalúzií a roliet pomocou elektrického pohonu urobí všetku prácu za vás.

Viac pohodlia, ako ste čakali

Ovládanie a nastavovanie žalúzií alebo roliet, ktoré si vyžadovalo námahu spojenú s takmer chirurgickou zručnosťou, je už minulosťou. Vonkajšie tienenie vám zaručí komfort, aký by ste možno ani nečakali.

 • Elektrické pohony urobia všetku prácu za vás.
 • Diaľkové ovládanie vám umožní nastaviť všetko naraz, z jedného miesta a bez akejkoľvek námahy.
 • Snímače, ktoré reagujú na slnečné svetlo alebo poveternostné podmienky, automaticky zabezpečia optimálne svetelné podmienky v interiéri alebo nastavia tieniacu techniku tak, aby ju nepoškodil vietor.
 • Doma si užijete viac pokoja, pretože vonkajšie žalúzie do veľkej miery tlmia hluk zvonku.
 • V interiéri budete mať vždy optimálne podmienky na prácu alebo odpočinok.
Moderný rodinný dom s vonkajšími žalúziami LOMAX
Vonkajšie tienenie je navrhované tak, aby zapadlo do celkového vzhľadu budovy a nepôsobilo rušivo.

Dizajn vášho domu poskočí o triedu vyššie

Ani vzhľad nie je zanedbateľnou prednosťou modernej tieniacej techniky. Našťastie sú preč časy, keď žalúzie či rolety hyzdili fasády domov priemyselným vzhľadom a nedbalým spracovaním.

 • Moderná tieniaca technika je navrhovaná tak, aby čo najlepšie zapadla do celkového vzhľadu budovy a nepôsobila rušivo.
 • Široká škála farieb a dekorov umožňuje ešte lepšie a presnejšie prispôsobiť tienenie potrebám a želaniam každého zákazníka. Vyberiete si vonkajšie žalúzie, alebo roletyOba typy tienenia majú svoje prednosti a výber závisí od vašich priorít.

 

Uvažujete o vonkajšom tienení a radi by ste sa poradili so skutočnými odborníkmi v tejto oblasti? Obráťte sa na najbližšieho predajcu spoločnosti LOMAX a naši skúsení pracovníci vám pomôžu vybrať riešenie, ktoré vám bude šité na mieru.

 

Zdroj fotografií: LOMAX