Ako zatieniť okná – vonkajšie tienenie na mieru

Hľadáte efektívny spôsob, ako zatieniť okná a zvýšiť svoje súkromie a komfort? Na trhu nájdete širokú ponuku tieniacej techniky, ktorá splní vaše potreby a želania – od vonkajších žalúzií cez rolety až po tienenie strešných okien. Ak si nie ste istí, aký typ tienenia okien je pre vás ideálny, máme pre vás niekoľko tipov a odporúčaní.

3 typy zatienenia okien 

Zatienené okná chránia v lete interiér pred slnečným žiarením, zatiaľ čo v zime pomáhajú udržiavať v dome alebo byte teplo a navyše, samozrejme, poskytnú vám potrebné súkromie. Môžete si vybrať z troch základných typov vonkajšieho tienenia okien. Každý z nich má svoje silné stránky a je potrebné si z nich vybrať podľa vašich špecifických potrieb a požiadaviek.

Vonkajšie žalúzie: elegancia a dokonalé tienenie

Chcete elegantné riešenie, ktoré vám umožní jednoducho regulovať priepustnosť svetla a zároveň dokáže zadržať až 96 % slnečnej energie? Potom si vyberte vonkajšie žalúzie. V letných mesiacoch ochladia váš interiér dvakrát účinnejšie ako klasické interiérové žalúzie. Nastavením sklonu lamiel môžete udržať časť slnečného svetla vo vnútri a zároveň sa chrániť pred zvedavými pohľadmi zvonku. A ak zle spíte, liekom na nespavosť môže byť práve kvalitná tieniaca technika

Môžete si vybrať z rôznych typov lamiel a ovládať ich stlačením tlačidla na ovládači, pomocou inteligentnej mobilnej aplikácie, alebo si môžete vybrať snímače, ktoré budú samy plynule regulovať prirodzené osvetlenie. 

Vonkajšie zatemňovacie rolety: menej hluku a tepelných strát

V porovnaní s vonkajšími žalúziami majú vonkajšie rolety jedno obmedzenie – lamely sa nedajú naklápať, aby účinne regulovali prísun svetla. Potom však nasledujú len samé výhody. Poskytujú dokonalé zatemnenie interiéru, aby ste si mohli vychutnať kvalitný spánok, hoci aj počas dňa. Maximálne znižujú tepelné straty a účinne zabraňujú prenikaniu hluku z ulice. A v neposlednom rade poskytujú účinnú ochranu pred zlodejmi a poveternostnými vplyvmi.

Rolety môžete ovládať manuálne alebo elektrickým pohonom a, samozrejme, existuje aj možnosť automatizácie podľa nastaveného časového plánu. Vyberať môžete z tisícov farieb a dekorov.

Muž ovláda vonkajšie rolety pomocou mobilného telefónu
Vonkajšie rolety maximálne znižujú tepelné straty a účinne zabraňujú prenikaniu hluku z ulice.

Screenové rolety: tienenie bez straty výhľadu

Ide o modernú alternatívu tieniacej techniky, ktorá si rýchlo získava popularitu. Aká je hlavná výhoda screenových roliet? Predovšetkým čiastočná svetelná priepustnosť tkaniny, z ktorej sú vyrobené. Tento typ roliet zabráni prenikaniu väčšej časti slnečného žiarenia a tepla z exteriéru, pričom v interiéri udržuje optimálne teplotne podmienky a neoberá vás o výhľad von. V ich podobe tak získate pasívne chladenie aj ochranu súkromia. A navyše budú chrániť vaše okná pred vetrom a dažďom.

Látky screenových roliet sa vyznačujú dlhou životnosťou a odolnosťou, pretože sú vyrobené zo skleneného vlákna alebo polyesterovej tkaniny s PVC povlakom. Môžete si vybrať z veľkého množstva farieb a boxov, ktoré doplnia dizajn vášho domu. 

Tienenie okien na mieru 

Spoločnosť LOMAX sa špecializuje na vonkajšie tienenie okien na mieru, čo znamená, že môžete získať perfektné riešenie presne podľa vašich potrieb a rozmerov okien. Vďaka širokému sortimentu produktov LOMAX a profesionálnemu prístupu k inštalácii si môžete byť istí, že vaše okná budú ideálne zatienené a ochránené.

Francúzske okná so screenovými roletami
 Screenové rolety zabránia prenikaniu väčšej časti slnečného žiarenia a tepla z exteriéru, pričom v interiéri udržujú optimálne teplotne podmienky a neoberajú vás o výhľad von. 

Výhody zatienenia okien od spoločnosti LOMAX

Tienenie okien nie je len o estetike, ale aj o funkčnosti a pohodlí. S výrobkami LOMAX získate:

  • maximálnu kontrolu nad intenzitou svetla a teplotou v miestnosti,
  • viac súkromia a bezpečnosti pre váš domov,
  • úsporu energie vďaka zníženiu potreby klimatizácie a vykurovania,
  • dlhú životnosť a spoľahlivosť vďaka kvalitným materiálom a konštrukcii
  • a kvalitný spánok kedykoľvek počas dňa.


Inštalácia tieniacej techniky – vždy k vašej spokojnosti

O inštaláciu výrobkov LOMAX u vás doma sa postará náš montážny tím. Možnosti inštalácie sú rôzne – v prípade vonkajších žalúzií napríklad s krytom z hliníkového plechu, v podomietkovej schránke, do prekladu alebo ako samonosné žalúzie. Rolety potom môžete mať s boxom viditeľným, schovaným pod omietkou, alebo rolety pod preklad… Odporučíme vám presne také riešenie, ktoré bude vyhovovať vašej situácii, a montáž vykonáme s maximálnym dôrazom na detaily. 

S výrobkami LOMAX si môžete byť istí, že vaše okná budú perfektne zatienené podľa vašich predstáv a požiadaviek. Navštívte webovú stránku LOMAX a objavte široký výber tienenia okien, ktorý ponúkame. Radi vám poradíme v niektorej z našich pobočiek LOMAX.
 

Poslať dopyt na tienie


Zdroj fotografií: LOMAX